Telefon
WhatsApp

Prefabrik ev yapımı kısa sürelerde tamamlanabilen bir uygulamadır. Prefabrik bina, prefabrik villa ve benzeri prefabrik yapıları yapmadan önce sizinde yapmanız yada yaptırmanız gereken işler vardır. Genel Olarak Prefabrik Ev Yapımından Önce; Prefabrik Evin yapılacağı alanın zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işlerinin yapılması. Prefabrik ev yapıldıktan sonra zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) . Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) . Prefabrik yapı ile ilgili belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri. Prefabrik evin ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.). İstanbul dışı prefabrik ev montajlarında montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri. Prefabrik malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Prefabrik ev dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, prefabrik ev fiyatlarına dahildir.

Prefabrik ev ve prefabrik bina montajını Türkiye’nin her bölgesinde yapabiliyoruz. İstanbul dışı alımlarda prefabrik ev montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (prefabrik ev kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir).

Prefabrik ev yapılırken yapının kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Prefabrik eve ruhsat almak için prefabrik yapının mimari planı, elektrik planı, mekanik planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Prefabrik bina ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik evlerde kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Prefabrik ev duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Prefabrik ev için kullanılan yalıtım malzemesi TSE standartlarını karşılamaktadır. Prefabrik ev fiyatlarında önemli kalemlerden biridir.

Prefabrik ev ve prefabrik villalarımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Prefabrik bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik evlerde söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, prefabrik yapıyı farklı bir yere tekrar montaj yaptırabilirsiniz. Prefabrik evin sökümü dikkatlice yapılır. Yeni yapılacak olan prefabrik ev için alt yapının önceki prefabrik evin niteliklerinde hazırlanması gerekir.

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik evinizi kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %50’ı nakit, geri kalan %50’lık kısmı ise 30 ve 60 günlük 2 eşit taksitle çek şeklinde tahsil edilir. Veya Bonus özellikli kredi kartlarına 9 ay taksit yapılabilir. Daha uzun vadeler için , Türkiye Finans Bankası’ ve Albaraka bankasının prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Seçmiş olduğunuz prefabrik binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Prefabrik yapının Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğiniz boyut ve planlarda prefabrik ev yapılabilir.

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

Prefabrik binalar Tek katlı veya iki katlı olarak , Çelik binalar ise çok katlı yapılabilmektedir.

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için

Hemen Arayın!

(0532) 280 00 81

BİZ SİZİ ARAYALIM